top of page

CCTV KAMERA SİSTEMLERİ

CCTV İzleme Merkezi Kurulumu
Güvenlik Kamerası Kurulumu
Ip Kamera Kurulumu

GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ

Koruma altına almak istediğiniz alanın, çeşitli çözünürlük ve özelliklere sahip güvenlik kameraları aracılığıyla yirmi dört saat kesintisiz görüntüsünü sağlar. Aldığı görüntüleri kamera kayıt cihazları vasıtasıyla kayıt eder. Ev, iş yeri, apartman gibi alanlarda güvenlik kamera sistemlerinin bulunması can ve mal varlığını korunması açısından önemlidir. Güvenlik kamera sistemlerini; ıp kamera sistemleri, ahd kamera sistemleri, analog kamera sistemleri(CCTV) olarak sıralayabiliriz. Kamera ve kayıt cihazlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

Kamera çeşitleri; HD kameralar, AHD kameralar, IP kameralar, DOME kameralar.

Kamera kayıt cihazı çeşitleri; DVR kayıt cihazları, NVR kayıt cihazları, Pentabrid kayıt cihazları, Tribrid kayıt cihazları.

CCTV KAMERA SİSTEMLERİ

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte CCTV güvenlik sistemleri de çeşitlilik göstermiştir.Bağlantı düzeyinde oluşan bu çeşitlilik, kablolar aracılığıyla yapılıyorsa Analog CCTV, network üzerinden IP ile yapılıyorsa IP CCTV, hem kablo hem de IP üzerinden yapılıyorsa Hybrid CCTV olarak adlandırılmaktadır.

Analog CCTV: Bu sistem sabit, ya da hareketli kameralar, sistem kontrol ünitesi, switch, kayıt cihazı (DVR), izleme yazılımı ve monitörden oluşabilmektedir. Sabit ya da hareketli kameralar ile çekilen görüntü UTP kablolar üzerinden kayıt cihazına (DVR) iletilir. Kayıt cihazı bu görüntüleri dijitale çevirip yüksek kalitede saklar. Günümüzde gelişmiş kayıt cihazları, dijitale dönüştürdükleri görüntüleri IP üzerinden ağa sunarak uzaktan izlemeye imkan tanıyabilmektedir.

IP CCTV: Bu sistem, IP kameralar, IP Encoder ile Decoder, izleme ve kayıt yazılımı ile Ağ Video Kaydedicisinden (NVR) oluşmaktadır. IP kameralardan gelen görüntü, ağ kayıt cihazına (NVR) iletilir. NVR, gelen dijital görüntüyü saklar. IP CCTV sisteminde,  görüntü uzak bir lokasyondan izlenebileceği gibi sistemden bağımsız uzak bir yerde de kayıt altına alınabilmektedir.

Hyribd CCTV: Bu sistem, Analog CCTV ve IP CCTV sistemi teknolojilerinin birleşmesi olarak kabul edilebilmektedir. Hyribd CCTV sistemi, genel olarak analog kameralar, IP kameralar, izleme yazılımı ve gelen görüntüyü kayıt altına alan Hyribd DVR cihazından oluşmaktadır. Günümüzde Hybrid kayıt cihazları görüntüyü VGA/HD 720p/HD 1080p çözünürlükte kayıt altına alabilmektedir.

MARKALARIMIZ

​​

  • KAREL IP - ANALOG KAMERA VE KAYIT CİHAZLARI

  • DAHUA IP - ANALOG KAMERA VE KAYIT CİHAZLARI

  • MİCAE IP - ANALOG KAMERA VE KAYIT CİHAZLARI

  • CANON IP - ANALOG KAMERA VE KAYIT CİHAZLARI

  • RETRO IP - ANALOG KAMERA VE KAYIT CİHAZLARI

  • NEUTRON IP - ANALOG KAMERA VE KAYIT CİHAZLARI

  • GOLDNET IP - ANALOG KAMERA VE KAYIT CİHAZLARI

bottom of page