top of page

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

Ev Hırsız Alarm Sistemleri
İş Yeri Hırsız Alarm Sistemi
Kablolu, Kablosuz Hırsız Alarm Sistemleri

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

Ev ve işyerlerinde hırsızları ve çevresel tehditleri algılayarak hırsız alarm paneline iletir. Panel ihbarı değerlendirir ve haber alma merkezine iletir. Alarm durumunda sesli ve ışıklı ikaz yapılabilir. Kullanıcıya sms veya görüntü aktarılabilir.

Ayna Tipi (Mirror Type) Sensör: Küçük aynalardan oluşur; aynalara düşen kızılötesi ışınlar yansıyarak sensörün üzerine ikinci bir ayna tarafından düşürülür. Çoklu Fresnel Lensler yerine aynalar kullanılmıştır.

Alarm Merkezi Arama: Arama modülü aracılığı ile bir merkeze etkinleştirme, pasifleştirme, alarm gibi bilgilerin gönderilmesidir. Arama modülü PSTN, GSM veya LAN olabilir. Bu modüllerin kullandıkları özel protokoller ile merkez iletişimi sağlanır.

Hibrit Panel: Alarm Panelinin hem kablolu hem de kablosuz çalıştığını ifade eder. Böylece kablolu sisteme takılan kablosuz modül ile panelin bölge sayısını arttırabileceğimiz gibi sistemde kablosuz ürünler de kullanabiliriz.

İkili Teknoloji Sensör (Dual Technology): Yanlış alarmların minimize edilebilmesi için, Pasif Infrared ve Mikrodalga teknolojilerinin bir arada kullanılmasıdır. Bu tip detektörlerde, PIR teknolojisi ortamı sürekli denetlemekte, bir hareket algılandığında mikrodalga teknolojisi devreye girerek bu algılamayı teyit etmekte, her iki teknoloji tarafından hareket algılandığında alarm sinyali üretilmektedir.

Maskeleme Önleme (Anti Masking): Sensörlere sprey sıkılarak bloklandığında veya folyo ile kapatıldığında, alarm etkinleştirildiğinde sistem bu sabotajı fark eder ve kurulduğu an dedektöre yapılan bu sabotajı alarmla bildirir. Sensörde bulunan prizma yardımıyla sensör belli bir değerde sürekli algılama yapar ve herhangi bir engelleme sırasında alarm verir.

Hayvan Algılamama (PET Immunue) Sensör: Düşük Düzey Bölge katmanlarındaki hassasiyet azaltılarak hayvan ve insan algılama seviyeleri oluşturulur. Böylece sistem etkin konumda iken hayvan algılanmaz ve yanlış alarm verilmesi önlenir. Hayvan algılamama özelliği sensörler tarafından kullanılır.

Perde Tipi Sensör: Dar Açı sunarak sensör algılama alanını bir perde gibi sarar. Böylelikle algılanan alanı ince bir set gibi görüntüler.

Pasif Infrared: Mutlak soğuk olarak kabul edilen -273 dereceden daha sıcak her cisim çevreye ısı enerjisi yaymaktadır, ısı enerjisi yayan her cisim aynı zamanda çevreye çeşitli dalga boylarında infrared ışınları da yayar. İnsan ve hayvanlar tarafından yayılan ısı ise diğer cisim ve varlıklara göre daha fazladır.

Mikrodalga Teknolojsi: Verici üniteden yayılan dalgalar alıcı ünite tarafından hep aynı frekansta algılanır. Alıcı ile verici arasına giren kütlenin etkisiyle frekans başka bir değer kazanır. Frekansların değişkenliğine göre cismin büyüklüğü ve yeri konusunda tahmin yapılabilmesi mümkündür. Böylece sensörün önüne giren cisim algılanır ve sensör tetik sinyali gönderir.

MARKALARIMIZ

  • NEUTRON HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

  • RETRO HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

  • DSC HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

  • PARADOX HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

bottom of page